
Kopások a térdben és a csípőben
A térdízület elhelyezkedése centrális. Minden egyes lépéshez szükség van rá, így a...
Akinek már diagnosztizált betegsége van (például ízületi kopás), annak érdemes szakorvossal is megbeszélnie a gyógytornán kívül javasolt mozgásformát. Általánosságban elmondható, hogy a rendszeres séta – lehetőleg nem betonon -, a túrázás, a nordic walking, a biciklizés, akár a természetben, akár a szobában, az úszás, a vízi torna, a jóga, és a tajcsi szinte mindenkinek ajánlott.
Sok orvos szerint a legjobb gyógyszer, amit az emberiség valaha kitalált, a legalább heti 3 alkalommal történő testmozgás. A rendszeres testmozgás erősíti az izmokat, ezzel hozzájárul a helyes testtartás kialakításához, és az ízületek tehermentesítéséhez. A mozgás a mozgásszervi betegségeknek is hatékony ellenszere. Segíti továbbá a normál testsúly megtartását, vagy a súlyfölösleg leadását, serkenti a vérkeringést, és ezzel támogatja valamennyi szerv egészséges működését. Segít a szív- és érrendszeri betegségek, a cukorbaj megelőzésében, a vérnyomás helyreállításában. Javítja a kedélyállapotot, így szerepe van a depresszió megelőzésében és gyógyításában is.
Hazánk nagyhatalom a gyógyvizekben, és gyógyfürdőink a gyógyvíz, azaz balneoterápia mellett a legkülönfélébb fizioterápiás kezelési lehetőségeket biztosítják a mozgásszervi betegségekkel küzdők számára. Több gyógyfürdőben nappali kórház, vagy szanatórium is működik. Aktív gyulladásos állapot esetén azonban a meleg víz, a forró szauna ellenjavallt, így a balneoterápia és a hozzá tartozó egyéb kezelések lehetőségeit előzetesen egyeztetni kell a kezelőorvossal.
A megfelelő mennyiségű fehérje-, vitamin- és ásványianyag-bevitel a mozgásszervek egészsége szempontjából is fontos. A felesleges kalóriák azonban szó szerint súlyos terheket rónak az ízületekre, és jelentősen felgyorsíthatják például a kopásos folyamatok előrehaladását. Amire a gerincnek szüksége van, és amire nincs
A gerincnek nem tesz jót a puha és „kifeküdt” matrac és a párnát is úgy érdemes megválasztani, hogy fekvő testhelyzetben a nyak és a hát egy vonalban legyen. Az ülőbútorokra és azok asztalhoz viszonyított magasságára, a számítógép-monitor elhelyezésére is érdemes nagy figyelmet fordítani, hiszen a görnyedt testtartás káros a gerincnek.
Viseljünk természetes anyagból készült, kényelmes, 2,5-4 cm magas sarokrésszel rendelkező, jó tartást biztosító lábbelit. Szükség esetén járáskönnyítő kényelmi talpbetétet, orvosi javaslatra pedig lúdtalpbetétet is elhelyezhetünk a cipőnkben.
A féloldalas táskaviselés, cipekedés sem tesz jót. Elsősorban a gerinc láthatja kárát. A gerincoszlop fejlődése szempontjából fontos, hogy gyermekünk milyen iskolatáskával cipekedik. Az iskolatáska kiválasztására mindenképpen érdemes odafigyelni.
A mozgásszervi betegségek gyakran járnak fájdalommal. A fájdalomcsillapítás kérdéseit érdemes az orvossal részletesen megvitatni, hiszen változott a szemlélet. Régebben úgy gondolták, hogy a beteg minél kevesebb fájdalomcsillapítót vegyen be. Ma inkább az az általánosan elfogadott szemlélet, hogy a fájdalmat csillapítani kell, mert a fájdalom kivédésére a szervezet különböző rossz tartásokkal reagál, és azok más helyeken újabb fájdalmakat és gyulladásokat generálnak.
220 mg filmtabletta
Fejfájás, fogfájás, izomfájdalom, ízületi fájdalom, hátfájás és menstruációs fájdalom, megfázáshoz vagy influenzához társuló láz csökkentésére és a társuló fájdalmak tüneti kezelésére.
100 mg/g gél
Ízületi fájdalom, izomfájdalom, valamint csont-ízületi gyulladás lokális kezelésére.
A térdízület elhelyezkedése centrális. Minden egyes lépéshez szükség van rá, így a...
Mozgásszervrendszerünk működésének nélkülözhetetlen részei a két vagy több csont...
Ha kicsit itt fáj, ott fáj, azt a legtöbben nem veszik komolyan.„Jól vagyok, csak túl...